Aromafoorumi on nyt Turvallinen aromaterapia ry

3.4.2023

Aromafoorumi ry hyväksyi kokouksessaan 27.2.2023 yhdistyksen sääntömuutokset sekä nimimuutoksen. Patentti- ja rekisterihallitus (PRH) on hyväksynyt yhdistyksen uudet säännöt ja nimenmuutoksen 23.3.2023. Toimimme jatkossa nimellä Turvallinen aromaterapia ry. Nimenmuutoksella haluamme viestiä selkeämmin yhdistyksemme tavoitteista ja tarkoituksesta edistää turvallisen aromaterapian toteutumista eri tavoin. Nimenvaihdos ei siis vaikuta yhdistyksen perustehtäviin tai jäsenyyteen. Turvallinen aromaterapia ry muutetaan Aromafoorumi ry:n tilalle yhdistyksen materiaaleissa ja viestinnässä kesään mennessä.

Yhdistyksen uusien sääntöjen mukaan hallitukseen valitaan puheenjohtajan lisäksi kolmesta viiteen (3-5) jäsentä sekä yhdestä kolmeen (1-3) varajäsentä. (aikasemmin 4 jäsentä ja 2 varajäsentä) Kuten tähän asti yhdistyksen vuosikokous valitsee hallituksen jäsenet. 

Yhdistyksen päivitetyt säännöt kokonaisuudessaan löydät tästä.

Lisätietoja: info@aromafoorumi.fi